Kvalitní podlaha - základ dobrého bydlení

Kvalitní podlaha - základ dobrého bydlení

16. 1. 2012, 13:27

Dobrá podlaha je základem spokojeného bydlení. Doba dřevěných podlah na něm je pokladen koberec plný roztočů je pryč a v moderní domácnosti nahradily koberce plovoucí podlahy z různých materiálů, např. dřevěné nebo laminátové podlahy. Plovoucí podlaha se stala vhodnou alternativou do všech místností domácnosti.

Základní druhy podlah

Podlaha je jednovrstvá nebo vícevrstvá konstrukce, která tvoří vrchní část vodorovných a šikmých konstrukcí. Podlahy dělíme na tři základní druhy: plovoucí, tuhé a dvojité. Plovoucí podlaha si propůjčila jméno podle způsobu pokladky, kdy podlaha není pevně spjata s podkladní vrstvou, tzv. plave. Podlahy plovoucí se dělí do několika druhů a používá se většinou v bytových prostorách.

Druhy plovoucích podlah

Samotné plovoucí podlahy se dělí do několika skupin podle druhu nášlapné vrstvy.

Existuje pět druhů plovoucích podlah:

  • laminátové podlahy,
  • dýhované podlahy,
  • dřevěné trojvrstvé podlahy,
  • korkové podlahy,
  • linoleové podlahy.

Výhody a nevýhody plovoucích podlah

Nespornou výhodou je cena podlahy, snadná demontáž a rychlá montáž. Ovšem nejvýznamnějším plusem plovoucích podlah je jejich akustická izolace zabraňující přenos hluku do dalších místností. Plovoucí podlaha také pomáhá vyřešit problémy s roztoči a možnými alergiemi.Nevýhodou je jejich nestálost tvaru a kroucení ve vlhkém prostředí. Při vylití tekutiny na plovoucí podlahu je častým jevem zkroucení částí podlahy.

Cena podlahy

Jak jsme si již napsali, podstatnou výhodou podlahy plovoucí je její cena. Náklady na stavbu jsou velmi důležité a několik mladých rodiny si vybralo plovoucí podlahu právě díky její nízké ceně. Internetové obchody nabízejí nepřeberné množství druhů plovoucích podlah a jen na Vás jaký druh nášlapné vrstvy zvolíte a do jaké cenové hladiny chcete položit svoji podlahu zkrášlující a hlavně fungující ve Vaši domácnosti.

Zobrazení: 141873 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Vinylové podlahy Počet komentářu: 6
Článek: Laminátové podlahy Počet komentářu: 1