Moderní plovoucí podlahy

Moderní plovoucí podlahy

31. 1. 2012, 11:54

Plovoucí laminátové podlahy jsou moderní podlahovou krytinou. Získaly si stabilní postavení mezi podlahami. Moderní plovoucí podlahy jsou velice snadné na údržbu a to je jednou z jejich velkých předností. Snadná pokládka, kterou zvládne domácí kutil je řadí do popředí zájmu mnoha zákazníků

Stálý trend plovoucích dřevěných podlah

Plovoucí dřevěné podlahy jsou hojně vyhledávány jako jedna z nejkvalitnějším podlahových krytin. Jsou spojením přírodního materiálu s elegancí kresby a barvy dřevin. Vynikající užitné vlastnosti a dlouhá životnost plovoucích dřevěných podlah je řadí mezi nejkvalitnější podlahové krytiny. Kvalitní laky dodávají vysokou odolnost proti opotřebení s antimikrobiálním efektem.

Snadná pokládka plovoucí dřevěné podlahy

Velkou výhodou plovoucí dřevěné podlahy je její lehká a snadná pokládka. Podklad musí být absolutně vyrovnaný, aby následně po pokládce nedošlo v nežádoucímu houpavému efektu. Dílce je vhodné před pokládkou skladovat na rovném a suchém podkladu, aby nedošlo k jejich poškození. Doporučuje se, aby dílce byly uskladněny po dobu 48 hodin v prostředí následné pokládky. Jde tedy o podmínky, kde bude pokládka podlahy.

Optimální podmínky pro realizaci plovoucích dřevěných podlah

Aby byla zachována dlouhá životnost plovoucích dřevěných podlah je nutno zachovávat návod na pokládku a následnou údržbu podle doporučení výrobce. Dřevěné plovoucí podlahy vyžadují relativní vlhkost 40 až 60 % a teplotu v rozmezí 18-24°C.

Jednoduchá a snadná údržba plovoucích dřevěných podlah

Z podlahy nejprve odstranit nečistoty. Následně podlahu setřít vlhkých hadrem nebo mopem. Stačí pouze použít vodu nebo minimálně ředěný roztok saponátu. Nikdy nepoužívat agresivní čistidla nebo vosky. Na odstranění různých skvrn je přiložen návod pro použití vhodného čistidla.

Izolace podlahy

Nedílnou součástí každé podlahy je její izolace. Tepelné izolace jsou zcela běžné. Používají se různé druhy materiálů. Nejčastější tepelnou izolací je polystyrén EPS. Dále se používají v hojné míře desky z minerální vlny a extrudovaný polystyrén EXP.

Podlahy ceny

Ceny podlah jsou udávány za metr čtverečný. Následná pokládka je pak další finanční položkou. Platí jedno pravidlo, čím kvalitnější podlaha, tím je také podstatně dražší její cena.

Zobrazení: 151160 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Vinylové podlahy Počet komentářu: 6
Článek: Laminátové podlahy Počet komentářu: 1