Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy

5. 1. 2012, 15:44

Plovoucí podlahy, třeba takové, které nabízí společnost Lapka podlahy, jsou v posledních letech nejčastěji používanou podlahovou krytinou českých domácností, navazující na staletou tradici především dřevěných podlah

Nejen pro domácnosti jsou určené plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy pochopitelně nejsou určeny jen do našich bytů a domů, ale využití najdou jak v kancelářích, tak i v interiérech obchodů. Díky moderním technologiím snesou laminátové plovoucí podlahy, stejně jako dýhované, dřevěné, linoleové nebo korkové plovoucí podlahy i vyšší zatížení a mnohde tak nahrazují i parkety, klasickou dlažbu nebo linoleum

Plovoucí podlahy mají přitom delší historii, než bychom si mysleli. Jistá švédská firma technologii jejich výroby vynalezla už v roce 1977, ale na trhu se první plovoucí podlahy objevily až o sedm let později, aby po několika málo letech začaly ovládat trh s podlahovými krytinami.

Snadnou údržbu ocení především hospodyňky

Plovoucí podlahy jsou stále moderní, i pro svou praktičnost a snadnou údržbu. U stavebníků i domácích kutilů jsou populární i díky tomu, že je položí prakticky každý jen trochu šikovný kutil. Pro profesionály je montáž plovoucí podlahy otázkou několika málo desítek minut.Plovoucí podlahy dnes v obchodech stavebnin i e-shopech najdeme v obrovské šíři cenových relací i dekorů, takže si může vybrat skutečně každý. Ceník plovoucích podlah každé podlahářské firmy nabízí jak skutečně levné plovoucí podlahy, tak i podlahy, u kterých jen odborník pozná, že se jedná o plovoucí podlahu. I díky tomu plovoucí podlahy ovládly v posledních letech české interiéry.

Výběr z mnoha druhů materiálu

Rozhodne-li se zákazník pro plovoucí podlahu, bude si nejprve vybírat materiál. Používá se laminát, korek, linoleum, dřevěná dýha a dokonce i masivní dřevo . Nejčastěji si přitom zákazníci vybírají mezi laminátovou plovoucí podlahou, která je levnější, a dřevěnou plovoucí podlahou. Dřevo je přírodní materiál a proto si za dřevěnou podlahu připlatíme. Je třeba si dát pozor při koupi nápadně levné laminátové podlahy. Ty nebývají příliš kvalitní, ale pochopitelně to neplatí vždy a u všech typů plovoucích podlah. Proto i zde platí základní pravidlo dobrého nákupu – obraťme se na odborníky!

Zobrazení: 155649 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Vinylové podlahy Počet komentářu: 6
Článek: Laminátové podlahy Počet komentářu: 1