Pokládka podlahy

Pokládka podlahy

1. 2. 2012, 12:34

Rozhodli jste se pořídit si novou podlahu? Ano. Takže první otázka je zodpovězena. Odpověděli jste však kladně a tudíž by spousta a spousta dalších otázek měla následovat. Co všechno je třeba zvážit při výběru podlahy? Odpověď zní všechno!

Na co si odpovědět ještě před pokládkou podlahy?

Trávíte doma hodně času? Pobýváte častěji v jedné určité oblíbené místnosti? Jakým činnostem se v jednotlivých místnostech věnujete? Máte malé děti? Jste majiteli chlupatých domácích mazlíčků? Tyto otázky jsou důležité, protože jednotlivé místnosti našeho domova slouží různým účelům. V některých prostorách panuje čilý ruch, a proto je třeba, aby podlahy v nich byly vysoce odolné, zatímco jiné pokoje jsou využívány jako soukromá útočiště.

Plovoucí podlahy

Hitem posledních let jsou takzvané plovoucí podlahy. K přednostem tohoto typu podlahové krytiny patří vysoká odolnost a nenáročnost na údržbu. Plovoucí podlahu lze vysávat, vytírat i jednoduše zametat. Je velmi odolná vůči mechanickým i chemickým vlivům, změnám teplot a podobně. Navíc je možné vybrat si plovoucí podlahu z různých materiálů, které pak disponují dalšími specifickými vlastnostmi, které od své nové podlahy očekáváme a vyžadujeme.

Dřevěné a laminátové plovoucí podlahy

Plovoucí podlahu lze pořídit ze dvou základních materiálů - dřeva a laminátu. I když vypadají podobně, jeden rozdíl poznáte hned – laminát je k dostání zhruba za čtvrtinovou cenu. Ale víte, v čem ještě se liší? Je lepší levný laminát, nebo se vyplatí investovat více peněz do dřevěné podlahy? To je otázka, kterou byste si měli položit zcela určitě. Laminátová podlaha je méně náročná na údržbu, také její položení je snazší. Není ovšem tak odolná jako dřevěná. Laminát sice vydrží nápor psích drápků nebo pád těžkého hrnce, problémem pro laminátovou plovoucí podlahu je však dlouhodobé působení vlhkosti a vody. Tyto vlivy deformují její nosnou desku, která se již nevrátí do původní podoby. Dřevo se sice také zkroutí, ale po čase se zpravidla vrátí zpět do své původní podoby.

Zpět na začátek

>

Vlastně jsme tedy zase na začátku. Jistě si přejeme mít podlahu krásnou - dřevo je oproti laminátu vždy originálem. Ale rozum do hrsti a zvažujme do které místnosti hodláme novou podlahu pokládat. Vlhká koupelna, chodba, kterou projdeme stokrát za den nebo klidná ložnice?

Zobrazení: 138405 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Vinylové podlahy Počet komentářu: 6
Článek: Laminátové podlahy Počet komentářu: 1