Zájem o plovoucí podlahy trvá

Zájem o plovoucí podlahy trvá

13. 1. 2012, 11:38

Podlaha a dřevo, to k sobě patří od nepaměti. V některých starých chalupách jsou dodnes zachovalé prkenné podlahy, na které týden co týden poklekaly ženy, aby je rejžákem vydrhly do běla. Později v historii pak byly v módě parkety.

Dřevo nebo laminát

Podlahy v bytech, kancelářích, společných prostorách i ve společenských objektech a institucích pokrývají dnes nejrůznější povrchy. Velmi oblíbené jsou stále podlahy plovoucí, ať už dřevěné podlahy nebo laminátové. To je současný trend. Nemohou se ale pokládat tam, kde je vlhko nebo jsou tam nestálé klimatické podmínky.

Plovoucí podlaha zpříjemňuje bydlení

Drátkování parket několikrát do roka bylo noční můrou vyvolených členů rodiny před každou slavnostní událostí, než přišly na trh speciální stroje na broušení parket. Následovaly ještě další procedury, dokud se parkety neleskly jako sklo.

Snadná údržba

Plovoucí podlahy se poměrně snadno udržují i ošetřují, protože jsou odolné proti mechanickému poškození, ať jde již o odření nebo propálení či skvrny od chemikálií. Pokud se na některém frekventovaném místě plovoucí podlaha přece jen poškodí, nejde o žádnou katastrofu. Poškozená část se vyjme a nahradí se dílem se stejným designem a barvou.

Dřevěné i laminátové plovoucí podlahy se udržují zcela jednoduše: povrch lze lehce zamést, vysát nebo vytřít.

Kutil nebo odborník?

Zručný kutil si dokáže položit plovoucí podlahu sám, ti ostatní nechají pokládku raději na odborníky, u kterých si vyberou z řady vzorů dřeva i barevných odstínů. Navíc jim podlahu nejen prodají, ale zajistí i její montáž včetně prahů, přechodových a obvodových lišt a zakončení. Za zmínku také stojí, že se na plovoucí podlahu poskytuje až padesátiletou záruka. Desítky vzorků si lze prohlížet na stránkách „podlahářů“ rovněž on-line. Dodávají jim je přední výrobci z celé Evropy.

Pokud je dřevěná podlaha ještě kvalitní, bez projevů zubu času a nepodlehla ani „zubu“ červotočů, není třeba odstranit ji, stačí její renovace.

Technologie tří vrstev

Plovoucí podlahu tvoří obvykle tři vrstvy: podkladová – klade se přímo na nosný základ, například na betonovou desku, akustická izolační a povrchová nášlapná vrstva.

Zobrazení: 129423 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Vinylové podlahy Počet komentářu: 6
Článek: Laminátové podlahy Počet komentářu: 1