Pokládka plovoucí podlahy

Pokládka plovoucí podlahy

19. 3. 2012, 13:14

Plovoucí podlahy jsou v poslední době čím dál žádanější podlahovou krytinou. Je tomu tak také proto, že montáž plovoucí podlahy je rychlá a jednoduchá a navíc má plovoucí podlaha vynikající izolační vlastnosti.

Plovoucí podlahy - pokládka

Plovoucí podlaha může být zhotovena například ze dřeva či z laminátu. Dřevěné plovoucí podlahy a laminátové plovoucí podlahy se od sebe liší v několika věcech, každý si tak může vybrat dle svého uvážení, jestli mu budou vyhovovat dřevěné podlahy nebo laminátové podlahy. A pokud by někomu nevyhovovala podlaha plovoucí, pak může zkusit třeba klasické parkety.

Pokládka plovoucí podlahy

Pokládání plovoucí podlahy není obtížné, ale to platí zejména pro odborníky, protože ti mají s pokládkami plouvoucích podlah zkušenosti a proto jim to zabere podstatně méně času, než kdybychom se o to pokoušeli sami, svépomocí. Existuje totiž několik zásad, které musíme dodržet a někdy bychom si s nimi nemuseli přesně vědět rady a pak bychom stejně museli odborníky povolat. Mezi tyto zásady patří například výřezy okolo nepravidelností jako je potrubí nebo nepravidelné výběžky ve zdi, a následné „olištování“ podlahy, a to pomocí podlahových lišt.

Podlahové lišty

Na trhu jich je spousta, nejlepší je poradit se o jejich nejvhodnějším výběru s odborníky v oboru. Poradí Vám nejen s jejich typem, ale také s barvou či odstínem v případě, že zrovna podlahové lišty v barvě Vaší nové podlahy nebudou k dispozici.

Ceník – plovoucí podlahy

Výsledná cena za plovoucí podlahy je velmi různá. Záleží na materiálu, tloušťce izolátu, povrchové úpravě, barvě/dekoru apod. Jejich cena se udává většinou v peněžní měně za metr čtvereční. Je výhodné srovnat hned několik materiálů, barev či povrchových úprav a popřípadě udělat kompromis, aby se konečná cena vešla do Vašich finančních požadavků. Například dřevěné podlahy jsou sice oproti laminátovým podlahám dražší kvůli přírodnímu materiálu, ale právě to přírodní dřevo je nenahraditelné.

Zobrazení: 285640 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Moderní plovoucí podlahy

  29. 3. 2012, 11:37 | Diskuze (1)

  Plovoucí podlahy jsou stálým hitem mezi podlahovými krytinami. Staly se jedním z nejžádanějších produktů podlahových krytin pro klasické domácnosti. Plovoucí podlahy se vyrábějí z osvědčených a kvalitních materiálů.

 • Plovoucí podlahy

  28. 3. 2012, 13:54 | Diskuze (0)

  Podlaha - to je první na co padne oko návštěvníka Vašeho bytu či domu. Plovoucí podlahy se svou ohromnou variabilitou dezénů, barev, materiálů a tím pádem samozřejmě cen, jsou pro Vás správnou volbou.

 • Plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:48 | Diskuze (0)

  Pomýšlíte snad při vyslovení slova plovoucí na cokoli nestabilního, pohupujícího se, jako na vodě? Zapomeňte! Alespoň co se tedy plovoucí podlahy týká. Je odolná, stabilní, pevná. Čtěte dál a zatoužíte po ní!

 • Plovoucí podlahy cena

  19. 3. 2012, 13:35 | Diskuze (0)

  Podlaha bývá to první, co na nás zapůsobí, když vstoupíme do místnosti. Často ale máme problém, zachovat si tuto naši vizitku v dobrém stavu, zvlášť, když máme malé děti nebo domácí mazlíčky. S nový trendem mezi podlahami to ovšem nemusí být až taková potíž.

 • Pokládka plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:14 | Diskuze (0)

  Plovoucí podlahy jsou v poslední době čím dál žádanější podlahovou krytinou. Je tomu tak také proto, že montáž plovoucí podlahy je rychlá a jednoduchá a navíc má plovoucí podlaha vynikající izolační vlastnosti.