Ceny podlahy

Ceny podlahy

6. 3. 2012, 10:46

Bez podlahy to zkrátka nejde. Je prostě základem našeho bydlení. Právě proto není na místě, snažit se ušetřit právě za podlahovou krytinu. Podlaha prostě musí něco vydržet! Ale to nemusí nutně znamenat, nesnažit se ušetřit vůbec! Dát za podlahu všechny prachy. Jen je třeba šetřit tím správným způsobem.

Buďte při pořizování podlahy chytří

Pokud pořizujete novou podlahu buďte nejen chytří, zodpovědní, důslední. Nechte si klidně poradit od odborníků. A jistě pak za podlahu nebudete muset dát všechny prachy. A přesto bude krásná, odolná, nenáročná na údržbu. Nejdříve je třeba si uvědomit, co vlastně od podlahy očekáváte. Respektive kam ji hodláte umístit a jakými vlastnostmi by tedy měla disponovat.

Podlaha - kam s ní?

Různé prostory a různé místnosti vaší domácnosti jsou totiž různě využívány a tudíž namáhány. Pár rad do začátku. Dřevěná podlaha je nádherná. Určitě se stane luxusní ozdobou vaší ložnice. Správná volba. Pokud se ale rozhodnete ozdobit dřevěnou podlahou koupelnu či kuchyň, věřte, že nebude zdobit příliš dlouho. Do místností, ve kterých jsou výkyvy teploty a především vlhkosti na denním pořádku, radíme volit materiály odolnější. Navíc nikde není psáno, že správně vybraná vinylová či korková podlaha nemůže být zároveň estetickým skvostem. Podívejte se na nabídku odstínů a barev, vzorů. Umělé materiály dnes dokonce napodobí i dřevo k nerozeznání.

Nenáročná podlaha

K nejoblíbenějším typům podlahy dnes patří podlahy plovoucí. Mohou být vyrobeny ze dřeva i umělého lamina. Právě způsob jejich pokládky umožňuje dosažení potřebných vlastností v obou případech. Plovoucí podlahy velmi dobře odolávají vlivům jako je vlhkost či teplotní výkyvy, které by mohly jinak způsobovat pokřivení podlahy. Plovoucí podlahy navíc velmi dobře odolávají mechanickému zatížení. Tudíž správná volba do chodby i dětského pokoje. Jednoduše žádné rýhy po podpatcích či drápcích ani strach o podlahu, když se vaše ratolesti občas tak trochu utrhnou při hraní ze řetězu. Plovoucí podlaha je navíc velmi nenáročná na úklid.

Ceny podlah - na rovinu

A buďme tedy trochu konkrétní. Ceny podlah se samozřejmě liší podle firem, výrobců, dodavatelů. Celkově ale platí, že do částky by mělo být zahrnuto i přeměření, doprava na místo, položení a servis. Dřevo je obvykle o něco dražší než laminát či korek. Položení se tak pohybuje okolo 140 až 160 korun za metr čtvereční.

Zobrazení: 169906 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Podobné články
 • Cena podlahy

  28. 3. 2012, 13:51 | Diskuze (0)

  Cena. To je jistě parametr, který zvažujeme, ať už dnes pořizujeme v podstatě cokoli. Nejinak je tomu tedy i v případě podlahy. Co rozhoduje o cenách podlahy? Jak rozumně ušetřit? Nechte si poradit, pokud novou podlahu plánujete.

 • Plovoucí podlahy cena

  19. 3. 2012, 13:35 | Diskuze (0)

  Podlaha bývá to první, co na nás zapůsobí, když vstoupíme do místnosti. Často ale máme problém, zachovat si tuto naši vizitku v dobrém stavu, zvlášť, když máme malé děti nebo domácí mazlíčky. S nový trendem mezi podlahami to ovšem nemusí být až taková potíž.

 • Cena podlahy

  16. 3. 2012, 15:06 | Diskuze (0)

  Pořídit si novou podlahu není jistě jednoduché a zdaleka ne levné. Pokud ale výběru podlahové krytiny věnujete dostatečnou pozornost, zaručeně se vám podaří ušetřit. Jen je zapotřebí snížit cenu za novou podlahu tím správným způsobem.

 • Pokládka podlahy cena

  7. 3. 2012, 13:00 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si novou podlahu, zvažte nejen výběr materiálu, ze kterého si ji necháte zhotovit, ale i otázku její pokládky. Troufáte si na pokládku nové podlahy sami? Nebo necháte raději pokládku podlahy na odbornících?

 • Plovoucí podlahy cena

  6. 3. 2012, 11:01 | Diskuze (0)

  Podlahy patří k těm částem bydlení, které musí snášet největší zátěž, ale také k těm částem domu či bytu, které jsou nejnáročnější na úpravu, údržbu a úklid. Existuje však jedna výjimka, jež hospodyňkám i hospodářům významně usnadňuje práci - plovoucí podlahy. Podívejme se nyní na historii tohoto převratného vynálezu a pojďme si také vysvětlit, co vlastně pojem plovoucí podlahy znamená.