Tip dne

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy

6. 3. 2012, 10:47

Je mnoho důvodů proč se lidé stále častěji rozhodují pro dřevěné podlahy. Estetické i praktické, protože žádná jiná podlaha se nedá tak snadno a jednoduše udržovat. Třeba parkety stačí obrousit a znovu nalakovat.

Změna zájmu

V poslední době je stále větší zájem o plovoucí dřevěné podlahy na úkor klasických dřevěných podlah, jako jsou parkety, vlysy ap. Plovoucí dřevěné podlahy mají řadu výhod, jsou krásné, snadno se pokládají, dobře se udržují, a pokud zvolíme plovoucí podlahy s vyšší dřevěnou vrstvou, můžeme je i obrousit a znovu nalakovat a budou opět vypadat jako zcela nové.

Pokládka podlahy

První způsob jak zabránit sesychání či nabobtnání je ten, že se dřevo upraví, vytvoří se "sendvič", v němž jsou vlákna dřeva orientována různými směry, čímž se možné změny materiálu redukují.Druhým způsobem je umožnit desce, aby mohla na podložce dilatovat. Tento systém plovoucích podlah spočívá v tom, že deska s nášlapnou plochou není pevně připevněna k podkladu, ale naopak je podložena pružnou podložkou, která navíc z velké části tlumí kročejový hluk a umožňuje posun dřevěné desky. Dilatační spáry se musí ponechat a pak se překryjí lištami uchycenými ke stěnám, takže nemůže docházet k porušení vlastní podlahy. Výhodou je i to, že desky mají povrchovou úpravu.

Dřevěné desky

Dřevěné desky, které mají na povrchu jen tenkou, asi 0,7 milimetrů silnou nášlapnou vrstvu, jsou sice pěkné, ale když se ochranný lak prošlape, jsou prakticky neopravitelné, nelze je zbrousit a jednotlivé desky je třeba vyměnit.Naopak desky se silnou dřevěnou dýhou na povrchu umožňují i po deseti letech přebroušení a nové nalakování, takže mají i delší životnost. Avšak i desky s tenkou vrstvou ochranného laku mohou mít životnost až padesát let, pokud se jejich ochranná vrstva včas obnoví. Trvanlivé jsou rovněž desky, jejichž povrch je kryt ochrannou vrstvou na bázi laminátu. Dílce jsou opatřeny pérem a drážkou, což umožňuje rychlou montáž bez pevného spojení s podkladovou vrstvou.

Zobrazení: 199484 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Moderní plovoucí podlahy

  29. 3. 2012, 11:37 | Diskuze (1)

  Plovoucí podlahy jsou stálým hitem mezi podlahovými krytinami. Staly se jedním z nejžádanějších produktů podlahových krytin pro klasické domácnosti. Plovoucí podlahy se vyrábějí z osvědčených a kvalitních materiálů.

 • Plovoucí podlahy

  28. 3. 2012, 13:54 | Diskuze (0)

  Podlaha - to je první na co padne oko návštěvníka Vašeho bytu či domu. Plovoucí podlahy se svou ohromnou variabilitou dezénů, barev, materiálů a tím pádem samozřejmě cen, jsou pro Vás správnou volbou.

 • Plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:48 | Diskuze (0)

  Pomýšlíte snad při vyslovení slova plovoucí na cokoli nestabilního, pohupujícího se, jako na vodě? Zapomeňte! Alespoň co se tedy plovoucí podlahy týká. Je odolná, stabilní, pevná. Čtěte dál a zatoužíte po ní!

 • Plovoucí podlahy cena

  19. 3. 2012, 13:35 | Diskuze (0)

  Podlaha bývá to první, co na nás zapůsobí, když vstoupíme do místnosti. Často ale máme problém, zachovat si tuto naši vizitku v dobrém stavu, zvlášť, když máme malé děti nebo domácí mazlíčky. S nový trendem mezi podlahami to ovšem nemusí být až taková potíž.

 • Pokládka plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:14 | Diskuze (0)

  Plovoucí podlahy jsou v poslední době čím dál žádanější podlahovou krytinou. Je tomu tak také proto, že montáž plovoucí podlahy je rychlá a jednoduchá a navíc má plovoucí podlaha vynikající izolační vlastnosti.