Tip dne
 • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy

16. 2. 2012, 9:41

Při rekonstrukci podlah starších bytů a domů, stejně jako při výstavbě nových bytových i nebytových prostor, jsou nejpoužívanějším typem podlah plovoucí podlahy. Vedle laminátových plovoucích podlah to jsou i dřevěné plovoucí podlahy a korkové plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy z celé Evropy

Výrobou plovoucích podlah se zabývá velké množství firem snad ve všech evropských zemích. Předními evropskými výrobci jsou však především skandinávské firmy, spolu s firmami z Německa, Francie, Portugalska a zemí Beneluxu. Lucemburská značka Eko Wood sází na deklarovanou ekologickou vyváženost při těžbě dřevní hmoty, potřebné pro výrobu podlah

Belgická značka plovoucích podlah Quick Step se řadí mezi nejoblíbenější především pro svou životnost, zatímco portugalské značky Cork-O-Floor a Wicanders patří mezi nejlepší značky korkových plovoucích podlah.

Plovoucí podlahy ze Skandinávie

Hojnost kvalitního odolného dřeva jakoby předurčovala, že se mezi nejproslulejší výrobce plovoucích podlah řadí firmy a společnosti finské – Karelia, norské – Alloc i švédské – Pergo a Tarkett

Německé firmy nejlepší v regionu

V našem středoevropském regionu se mezi nejznámnější řadí německé značky Berthold, K- Floor a Meister. A zapomínat bychom neměli ani na francouzskou značku plovoucích podlah PRO FLOOR. S většinou těchto značek plovoucích podlah se běžně setkáváme v našich prodejnách, ale většinou jim, k vlastní škodě, nevěnujeme příliš pozornosti. Přitom právě značka je tu především nositelem zaručené kvality.

Materiály použité k výrobě plovoucí podlahy

Daleko více než značka plovoucí podlahy nás zajímá materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Jak samotné názvy prozrazují, v zásadě mámě na výběr ze tří materiálů – ze dřeva, z korku a z laminátu.

„Přírodní“ materiály vítězí

Ačkoli by se mohlo zdát, že jsou dřevěné a korkové plovoucí podlahy tvořeny čistě přírodními materiály, i ony obsahují mnohé chemické přísady – tvrdidla, pojidla, impregnace a laky, ale přesto jako ta ekologičtější při našem výběru často vítězí.

Zobrazení: 154065 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Podobné články
 • Moderní plovoucí podlahy

  29. 3. 2012, 11:37 | Diskuze (1)

  Plovoucí podlahy jsou stálým hitem mezi podlahovými krytinami. Staly se jedním z nejžádanějších produktů podlahových krytin pro klasické domácnosti. Plovoucí podlahy se vyrábějí z osvědčených a kvalitních materiálů.

 • Plovoucí podlahy

  28. 3. 2012, 13:54 | Diskuze (0)

  Podlaha - to je první na co padne oko návštěvníka Vašeho bytu či domu. Plovoucí podlahy se svou ohromnou variabilitou dezénů, barev, materiálů a tím pádem samozřejmě cen, jsou pro Vás správnou volbou.

 • Plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:48 | Diskuze (0)

  Pomýšlíte snad při vyslovení slova plovoucí na cokoli nestabilního, pohupujícího se, jako na vodě? Zapomeňte! Alespoň co se tedy plovoucí podlahy týká. Je odolná, stabilní, pevná. Čtěte dál a zatoužíte po ní!

 • Plovoucí podlahy cena

  19. 3. 2012, 13:35 | Diskuze (0)

  Podlaha bývá to první, co na nás zapůsobí, když vstoupíme do místnosti. Často ale máme problém, zachovat si tuto naši vizitku v dobrém stavu, zvlášť, když máme malé děti nebo domácí mazlíčky. S nový trendem mezi podlahami to ovšem nemusí být až taková potíž.

 • Pokládka plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:14 | Diskuze (0)

  Plovoucí podlahy jsou v poslední době čím dál žádanější podlahovou krytinou. Je tomu tak také proto, že montáž plovoucí podlahy je rychlá a jednoduchá a navíc má plovoucí podlaha vynikající izolační vlastnosti.