Tip dne
 • Altoma - Garážová vrata do každého domu ZDE

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy

16. 2. 2012, 9:36

Před padesáti lety byla vrcholem kvalitní podlahy tehdejších panelákových novostaveb podlaha z dubových parket. Tu později nahradily bukové nebo překližkové kazety a dnes je nahrazují plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy nahradí starou podlahu

Snad každý z nás někdy navštívil byt, o kterém je tu řeč. Mnozí z nás v takových bytech vyrůstali a nemálo z nás v nich žije dodnes. Ti všichni se také nepochybně setkali s jevem, který mnoha z nás znepříjemňoval klidné usínání, jev zvaný „vrzání parket“. Nejen z tohoto důvodu často hledáme možnosti, jak staré vrzající parkety vyměnit za novou plovoucí podlahu

Současné dekory dřevěných plovoucích podlah, ale i laminátových plovoucích podlah, přitom mohou uspokojit i zastánce a příznivce klasických parket nebo ještě klasičtějších prkenných podlah.

Plovoucí podlahy s mnoha druhy dekorů

Moderní technologie dovolují výrobcům dnešních plovoucích podlah použití mnoha nejrůznějších dekorů a barevných variant, u kterých mnohdy jen odborník pozná, že se jedná o plovoucí podlahu.

Jak na pokládku plovoucí podlahy

Při změně naší podlahy máme v zásadě dvě možnosti, jak postupovat. První možností je pokládka nové plovoucí podlahy přímo na stávající podlahu. Druhou možností je demontáž staré podlahy, což s sebou nese pochopitelné náklady.

Likvidace staré podlahy je dražší

Druhá varianta je sice pracnější a tím i dražší a vyžadující delší čas, ale rozhodně je tou lepší variantou. Pod podlahu totiž nikdy nevidíme a nikdy dopředu nevíme, jaká nepříjemná překvapení na nás mohou pod původní podlahou čekat.

Nebojme se práce a vynaložených peněz

Možná v naší staré podlaze, po už dávno zapomenutém problému s vyteklou pračkou, bují hniloba nebo plíseň, které by postupem času přešly i na novou plovoucí podlahu. Možná je pod starou podlahou úplně jiný problém, který na nás může časem vypadnout jako onen pověstný kostlivec ze skříně. Zákonem schválnosti navíc jistě v tu nejméně vhodnou chvíli. A to si jistě nikdo z nás nepřejeme.v

Zobrazení: 190951 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Moderní plovoucí podlahy

  29. 3. 2012, 11:37 | Diskuze (1)

  Plovoucí podlahy jsou stálým hitem mezi podlahovými krytinami. Staly se jedním z nejžádanějších produktů podlahových krytin pro klasické domácnosti. Plovoucí podlahy se vyrábějí z osvědčených a kvalitních materiálů.

 • Plovoucí podlahy

  28. 3. 2012, 13:54 | Diskuze (0)

  Podlaha - to je první na co padne oko návštěvníka Vašeho bytu či domu. Plovoucí podlahy se svou ohromnou variabilitou dezénů, barev, materiálů a tím pádem samozřejmě cen, jsou pro Vás správnou volbou.

 • Plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:48 | Diskuze (0)

  Pomýšlíte snad při vyslovení slova plovoucí na cokoli nestabilního, pohupujícího se, jako na vodě? Zapomeňte! Alespoň co se tedy plovoucí podlahy týká. Je odolná, stabilní, pevná. Čtěte dál a zatoužíte po ní!

 • Plovoucí podlahy cena

  19. 3. 2012, 13:35 | Diskuze (0)

  Podlaha bývá to první, co na nás zapůsobí, když vstoupíme do místnosti. Často ale máme problém, zachovat si tuto naši vizitku v dobrém stavu, zvlášť, když máme malé děti nebo domácí mazlíčky. S nový trendem mezi podlahami to ovšem nemusí být až taková potíž.

 • Pokládka plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:14 | Diskuze (0)

  Plovoucí podlahy jsou v poslední době čím dál žádanější podlahovou krytinou. Je tomu tak také proto, že montáž plovoucí podlahy je rychlá a jednoduchá a navíc má plovoucí podlaha vynikající izolační vlastnosti.