Tip dne
 • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde

Pokládka podlahy

Pokládka podlahy

16. 2. 2012, 9:32

Je třeba začít takzvaně "od podlahy". Toto rčení jistě už někdy slyšel a použil každý z vás. A proto víte, že je pravdivé. Podlaha je prostě základ. A jejímu výběru je tedy třeba věnovat náležitou pozornost a zodpovědnost.

Typy podlahy

Obzvlášť když dnes skutečně máme z čeho vybírat. Mezi nejpoužívanější podlahové krytiny patří podlahy plovoucí, laminátové, vinylové, dřevěné. Každý ze zmíněných materiálů má své specifické vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu. Ne každá podlaha se hodí právě pro vaši domácnost, ne každá podlaha je nejlepší volbou pro danou místnost. Je tedy opravdu třeba vzít rozhodování o podlaze od podlahy.

Co je to laminátová podlaha?

Abychom dobře vybrali, je třeba vědět, co si pod jednotlivými typy podlah přesně představit. Základem laminátové podlahy je materiál složený z několika vrstev - laminát. Mezi vysoce odolné vrstvy materiálu se vkládá papír s dekorem. Tento vzor často napodobuje vzhled dřevěné podlahy, ale také například kamenné či daleko netradičnější povrchy. Kvalitní laminátové podlahy od těch dřevěných v podstatě nerozeznáte.

Co je to plovoucí podlaha?

Představujete si pod pojmem "plovoucí" něco pohybujícího se, pohupujícího se na vlnách? Ano správně. Že vám to nějak nejde dohromady s vlastnostmi, které by měla mít ta správná podlaha? Ta by přece měla být pevná, bytelná, odolná. Přesto jste blízko. Plovoucí podlaha sice neplove, ale jedná se o podlahu položenou takzvaně plovoucím způsobem - podlaha tedy není pevně spjata s podkladem. Při pokládce se na zem nejdříve položí izolační vrstva. Na ni se pak z jednotlivých lamel sestavuje vlastní plovoucí podlaha. Zámky, kterými jsou lamely vybaveny, umožňují spojení zcela bez lepidla. Co by nás mohlo trochu mást, je fakt, že plovoucím způsobem lze pokládat laminátové podlahy, dokonce i dřevěné nebo korkové podlahy.

Pokládka plovoucí podlahy

Takže už asi chápeme, že položit takovou plovoucí podlahu není zdaleka jednoduché. Případně ne zcela rovný povrch, který vyžaduje nejdříve úpravu, ji může komplikovat. Podobně je tomu i v případě nepravidelných tvarů místnosti. Proto rozumně vyberme, jakou podlahu chceme, a její pokládku pak stejně rozumně nechme na odbornících.

Zobrazení: 187816 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Podobné články
 • Pokládka podlahy

  29. 3. 2012, 11:29 | Diskuze (0)

  Moderní podlahové krytiny vynikají snadnou pokládkou. Jednou z nejjednodušších pokládek je položení plovoucí podlahy. Pokládku plovoucí podlahy zvládne zručný domácí kutil. Specializované firmy provedou pokládku naprosto profesionálně.

 • Pokládka plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:14 | Diskuze (0)

  Plovoucí podlahy jsou v poslední době čím dál žádanější podlahovou krytinou. Je tomu tak také proto, že montáž plovoucí podlahy je rychlá a jednoduchá a navíc má plovoucí podlaha vynikající izolační vlastnosti.

 • Pokládka podlahy cena

  7. 3. 2012, 13:00 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si novou podlahu, zvažte nejen výběr materiálu, ze kterého si ji necháte zhotovit, ale i otázku její pokládky. Troufáte si na pokládku nové podlahy sami? Nebo necháte raději pokládku podlahy na odbornících?

 • Pokládka plovoucí podlahy

  6. 3. 2012, 11:01 | Diskuze (0)

  Recept "rychle a hospodárně" nám nemusí radit jen jak připravit chutnou večeři přesto, že do odchodu do divadla máme slabou půlhodinku a v peněžence pár drobných nebo jak vykouzlit "fofrmoučník" a pomazánku "co dům dá" pro neohlášenou nečekanou návštěvu. Recept se opravdu může klidně týkat pořízení a pokládky plovoucí podlahy.

 • Pokládka podlahy

  6. 3. 2012, 10:56 | Diskuze (0)

  Patříte snad stále k těm, které už dávno trápí stará, rozvrzaná, prošlapaná podlaha? Víte, že by vaše domácnost potřebovala novou? Stále se ale ne a ne odhodlat k rekonstrukci podlahy? Proč? Čeho se obáváte? Že je to na dlouho? Za moc peněz? Spousta starostí? Ale ne! Čtěte!